English Türkçe

Buradasınız: Anasayfa » Ürünler » Tutkal

Tutkal

klepren kontakt tutkal

KLEPREN KONTAKT TUTKAL

ÖZELLİKLERİ VE KULLANIMI :

Klepren polikloropren bazlı sprey ile uygulanan kontakt tutkaldır. Kullanımı çok kolaydır ve ağaç ile ağaç bazlı malzemeleri, deri, cam, metaller, duvarcılık, kauçuk, poliüretan, köpük ve çeşitli termoplastik ile termosetting plastikler gibi birçok malzemeyi çok iyi yapıştırır.


FİZİKSEL ÖZELLİKLER :

Renk : Kırmızı

Viskozite : 94 + 10 mPa.s (Brook.R.V.SP1,50RPM,20°C)

Yoğunluk : Yaklaşık 0.80


KULLANIM TALİMATLARI :

Uygulama : Sıcak ya da soğuk sprey tabancası ile her iki yüzeye.

Tutkal dağılımı : 50 – 200 g/m2 , yüzeye bağlı olarak.

Kuruma süresi : 15 – 20 dak. Sıcaklığa, tutkal tabakasının kalınlığına ve uygulanan yüzeyin emiciliğine bağlıdır.

Açma zamanı : Yaklaşık 10 dak.

Basınç : En az 0,8 N/mm2 (mümkünse)

Uygulama sıcaklığı: + 15 °C ‘ den yüksek.

Katkılandırma : Tutkal kullanıma hazır olarak üretilmiştir. Başka maddeler katılmamalıdır.

Yapıştırılacak yüzey temiz olmalıdır.

Tutkal her iki yüzeye sprey tabancası ile iyi havalandırılmış bir ortamda uygulanmalıdır. Tutkal dağılımı ne kadar düzgün olursa, temas o kadar iyi olur ve sonuçta en güçlü yapışma elde edilir.

Tutkalı dokunma ile yapışkan olmayana kadar kurumaya bırakın. Buharlaşma ve açma zamanı tutkalın dağılımına ve sıcaklığa bağlıdır.

Kısa bir süre mümkün olduğunca çok basınç uygulanmalıdır. Uygulanan basınç ne kadar güçlü olursa yüzeyler arasındaki temas o kadar iyi olur ve yapışma gücü de aynı oranda artar.


YANGIN TEHLİKESİ :

Klebond alev alabilen çözücüler ve belli konsantrasyonlarda hava ile karıştıktan sonra yanabilen buharlar içerir. Dolayısı ile çalışma alanları iyi havalandırılmalı ve buharlar dışarıya verilmelidir. Yapıştırma işlemi boyunca sigara içmekten açık alevden ve kıvılcımlardan kaçınılmalıdır. Kullanılmayan teneke kutuların ağzı kapalı tutulmalıdır.

Buradaki tüm bilgiler kendi test ve pratik deneyimlerimize dayanmaktadır. Ürünlerimizin sabit kalitesi garanti olmasına karşın öneri ve tekliflerimiz, çalışma şartları kontrolümüz altında gerçekleşmediğinden dolayı kullanımda meydana gelen sonuçlardan sorumlu olamaz.